NIMBUS Quake 3 Server

Despre joc, serverul de Q3 si clasament.

Moderator: Wussie

Wussie
Site Admin

Mesaj de Wussie » Lun 10 Iul, 2006 4:13 am

Wow, nu stiam ca joci si quake !
Te astept pe server si promit sa-ti asigur si oponenti umani, numai tu sa faci fata 8)
N-am pus ET-ul in cui, dimpotriva: citeste aici si da-ti cu parerea :)
==> Born to frag <==

>[JESTER]<
Initiat

Mesaj de >[JESTER]< » Mar 11 Iul, 2006 1:36 pm

Atentie lume si nimbus quake 3 players ! :

Fragurile cu Bravo Man nu se adauga la clasament ; ci doar suicides si deaths (atunci cand ne omoara el pe noi) . Astfel suntem pe deplin dezavantajati - practic pierdem continuu :( .
Am gasit totusi o solutie (cam babana , dar ma rog :D ) :

Schimbati-va numele inainte de a intra pe server ( k sa nu se adauge mortile facute la numele respectiv ) , iar cand e sa intre vreun player ,va puneti numele cu care doriti sa concurati in clasament.

Astfel stiind ca nu pierdeti nimic (mai bine - va antrenati) ,puteti sa va petreceti timpul cu Bravo Man oricat vreti. Va asteptam ! :)

>[JESTER]<
Initiat

Mesaj de >[JESTER]< » Mar 11 Iul, 2006 2:12 pm

A! Uitasem sa-ntreb :D !

N-ar putea administratorul serverului sa faca o optiune de bagare de boti pentru playeri?

E nasol cand serverul e gol (it really sucks !) :(

UrLa FoaMeA In NoI
1 avertisment

Mesaj de UrLa FoaMeA In NoI » Mar 11 Iul, 2006 3:31 pm

poate ai vrea sa zici , un fel de comanda sa-l putem baga inapoi pe Bravo Man cand iesim dupa server ... nici asta nush dak s-ar putea , si nici cealalta , so , tot cu acelasi lucru tre' sa ne multumim ...
ESL Admin

Wussie
Site Admin

Mesaj de Wussie » Mar 11 Iul, 2006 6:26 pm

Descoperirea ta Jester a mai fost facuta si explicata, uita-te prin posturile anterioare, tot in topicul asta. Solutia e schimbarea nick-ului. Eu mi-am facut config si schimb nick-ul in 0.01sec apasand o singura tasta ;) si alta ca sa-l schimb la loc.
Faza cu reintroducerea botului de catre useri fara admin e mai delicata... inca nu stiu daca se poate si cum, mai am de sapat.
==> Born to frag <==

>[JESTER]<
Initiat

Mesaj de >[JESTER]< » Mar 11 Iul, 2006 10:27 pm

Wussie a scris :
Eu mi-am facut config si schimb nick-ul in 0.01sec apasand o singura tasta Wink si alta ca sa-l schimb la loc

In cazul in care nu e secret profesional poate imi arati si mie smecheria please :) .

Wussie
Site Admin

Mesaj de Wussie » Joi 13 Iul, 2006 12:55 am

Smekeria se face cu comanda "bind" aplicata tastei alese de tine, insotita de comanda "name" si de numele ales.
Am descris procedura aici : http://www.nimbus.ro/forum/viewtopic.php?p=695#695.
==> Born to frag <==

Wussie
Site Admin

Mesaj de Wussie » Lun 28 Apr, 2008 12:50 am

De ieri am trecut la versiunea 1.32c, care e un update de securitate, adica corecteaza niste vulnerabilitati descoperite la versiunea 1.32.
Desi versiunea veche 1.32 e in continuare compatibila cu serverul Nimbus, e totusi recomandat sa faceti si voi update la 1.32c pentru a beneficia de sporul de securitate. Insa e optional, nu obligatoriu.
Patch-ul 1.32c se aplica in felul urmator: luati arhiva din pagina Download, luati din interior fisierul quake3.exe si il puneti in locul executabilului principal din joc.
==> Born to frag <==

GriGore665
Nou venit

Re: NIMBUS Quake 3 Server

Mesaj de GriGore665 » Joi 12 Apr, 2012 1:27 pm

Salut baieti,

Se pare ca sunt venit cam tarziu pe aici ;) Vreau sa ma joc si eu q3 si nu reusesc nici cum sa intru la voi pe server, error "INVALID .PK3 FILES PREFERENCED!" si nu stiu de ce, si care este solutia. Mentionez ca sunt nub si ma joc for fun :)

bafta

Wussie
Site Admin

Re: NIMBUS Quake 3 Server

Mesaj de Wussie » Sâm 14 Apr, 2012 8:36 pm

Salut Grig!
Eroarea aia inseamna ca anumite fisiere din joc (probabil pak0.pk3) nu sunt cele corecte/originale, ceea ce se rezolva de obicei prin stergerea si reinstalarea jocului de pe cd-ul original.
Oricum, am modificat o setare la server si acum ar trebui sa-ti mearga si tie. Daca nu reusesti nicicum, contacteaza-ma pe messenger (bebel1ro).
==> Born to frag <==

Scrie răspuns