Înregistrare    Autentificare    Forum    Căutare    FAQ

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Recrutari de noi membri
 Mesaj Scris: Lun 10 Iul, 2006 3:58 am 
Neconectat
Site Admin

Locaţie: Quakeland
Clanul nQw se doreste a fi unul din cele mai respectate clanuri romanesti si din acest motiv toti membrii sai trebuie sa adere la valorile promovate de acest clan, si anume corectitudine, decenta si fair-play, fara de care nu vom putea juca cu placere unii cu altii.
Scopul nostru este sa ne destindem si sa ne simtim bine jucandu-ne impreuna dupa o zi grea sau plicticoasa la munca sau la scoala, fara riscul de a intalni trisori sau de a fi jigniti pentru te-miri-ce.
Chiar daca nu intotdeauna va fi posibil, comportarea noastra nu trebuie sa dea motive pentru agresiuni verbale, si in nici un caz nu trebuie sa raspundem cu aceeasi moneda celor care prin limbaj obscen ar da dovada de proasta crestere.
Obiectivul final al clanului, pe langa formarea unui nucleu de jucatori corecti si entuziasti, va fi si obtinerea de performante in sporturile virtuale vizate, pentru inceput fiind vorba de Quake 3 Arena si Wolfenstein Enemy Territory.
Avem servere dedicate celor 2 jocuri pe care sa ne antrenam oricand, precum si jucatori cu experienta care va vor ajuta.
Daca ideile insirate aici vi se par atragatoare, atunci sunteti bineveniti in clanul nQw; sunteti invitati sa postati cate un topic nou avand ca nume nickname-ul sub care jucati; in mesaj sa precizati jocurile pentru care candidati (Q3 sau ET), varsta, ocupatia si de cat timp jucati jocurile respective. Prioritate vor avea cei care stiu sa traga bine "de la shold" ;)
Admiterea in clan se face la propunerea unui membru permanent si cu aprobarea liderului (Wussie) si va avea caracter "de proba", noul membru primind la inceput rangul de aspirant (trainee) si jucand cel putin 15 zile pana sa poata fi promovat prin vot de catre membrii permanenti.
Cititi regulamentul clanului inainte de a face cererea de inscriere in clan.
IMPORTANT : NU se dau parole de admin sau de referee jucatorilor noi, asa ca daca pentru asta vroiati sa intrati in clan, va pierdeti timpul degeaba.
Cei dintre voi care vor avansa in skill, vor avea la un moment dat sansa de a juca in echipa reprezentativa a clanului, in competitii amicale si oficiale, insa mentinerea in echipa de elita va fi favorizata doar de continua avansare in skill si de abilitatile de jucator de echipa ale fiecaruia dintre voi, nefiind totusi garantata.
Astea fiind zise, va asteptam ! e MACEL AMICAL :mg: :ar41:

Ultima oară modificat de Wussie pe Vin 21 Iul, 2006 8:35 pm, modificat 1 dată în total.

Sus 
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: Vin 21 Iul, 2006 12:09 pm 
Neconectat
Initiat

Locaţie: Bistrita
Ok, si in ce conditii e testat un jucator care candideaza?

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: Vin 21 Iul, 2006 8:32 pm 
Neconectat
Site Admin

Dat fiind ca in faza de recrutare nu se pune accent pe performanta, primirea de jucatori noi in clan se va face in urma demonstrarii de abilitati medii intr-un meci amical la care sa participe si membri permanenti nQw, si obligatoriu numai dupa acceptarea regulamentului clanului.
In cazul in care candidatii sunt deja cunoscuti membrilor clanului, demonstrarea abilitatilor nu mai e obligatorie, adeziunea la regulament insa ramane.
Membrii proaspat recrutati vor avea statut de membri aspiranti/trainee pentru minim 15 zile, timp in care vor juca in compania unor membri permanenti in cel putin 4 zile diferite. Perioada de proba e obligatorie si e necesara pentru a permite aspirantilor sa-si demonstreze capacitatea de a respecta regulile clanului, fiind si o buna ocazie pentru acestia de a acumula skill si experienta pentru jocul de echipa.
Dupa trecerea a minim 15 zile membrii permanenti vor putea vota promovarea aspirantilor la rang de membri permanenti in clan.
Cat despre participarea in meciuri oficiale, aceasta nu va fi garantata din oficiu nici unui membru, ci se va stabili inaintea fiecarui meci, in functie de disponibilitatea si forma fizica a fiecaruia, singurul scop fiind asigurarea sanselor maxime de castig pentru echipa reprezentativa.

Sus 
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului: Noi aspiranti
 Mesaj Scris: Joi 07 Sep, 2006 12:19 am 
Neconectat
Veteran

Locaţie: Braila
In seara asta eu si ovas am testat 2 jucatori noi pe serverul ohka care vor sa intre in clan si anume: -<CS>-Str8Up(22 de ani) si -<CS>-SpeedyUp(18 ani). Ei nu pot fi numiti dezertori pentru ca nu au fost intr-un clan numit <CS>, sunt prieteni si au fost de acord sa isi puna impreuna un tag... Speedy a fost in bine cunoscutul clan {PRZ} dar din motive diverse, cum ar fi acuzele facute chiar de colegi de cheating, a renuntat la "serviciile" lor. Pe Speedy il stiam, pot sa zic, bine dinainte ... dar am vrut sa ii testez pentru ca nu prea am avut onoarea sa joc cu Str8. Am jucat 2 harti, nu cred ca ar conta scorul, si in final mi-au lasat ambii o impresie buna. Au promis ca o sa respecte regulamentul, personal nu i-am vazut niciodata sa scoata cuvinte vulgare din tastatura, din partea mea sunt bine-veniti !

Danke!

Ultima oară modificat de Tiger pe Joi 07 Sep, 2006 8:51 am, modificat 1 dată în total.

Sus 
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: Joi 07 Sep, 2006 1:31 am 
Neconectat
Initiat

salutare din braila ma numesc Sabin aka -<CS>-Str8Up iar pe colegul meu il cheama Bogdan aka -<CS>-SpeedyUP , dupa cum a spus si Tiger nu suntem niste dezertori ai vreunui clan ci initiatori ai unui "clan" cu nume colorate mai interesante decat cele de dinainte... prezentarile partiale au fost facute asteptam acum un raspuns ... salutari tot din braila :D

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: Joi 07 Sep, 2006 1:38 am 
Neconectat
Veteran

Chiar nu mi-a venit sa cred cand au spus ca sunt din braila amandoi, le-am cerut dovezi clare... :)
Bine ai venit pe forum si sper sa iti spun "Bine ai venit" si in clan dupa confirmarea lui Wussie.

Sus 
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului: Str8Up si SpeedyUp
 Mesaj Scris: Vin 08 Sep, 2006 12:22 am 
Neconectat
Site Admin

Lol, n-a zis nimeni ca sunteti dezertori ! Pe SpeedyUp il stiam si eu din PRZ si pe Str8Up de pe servere.
Stiu ca cei din PRZ acuza pe multa lume de cheaturi fara motiv, asa ca nu-mi fac probleme (sper sa nu ma insel in ce va priveste).
Daca ati citit si acceptat regulamentul clanului, sunteti desigur bineveniti printre noi. Avem totusi nevoie de confirmarea voastra, adika sa va exprimati personal adeziunea la regulament. Dupa cum ati vazut, regulile de baza de la care nu acceptam exceptii sunt: fara cheaturi si fara limbaj obscen sau jigniri directe pe servere sau forumuri. Tinem legatura pe ymess cel mai simplu.

Sus 
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: Vin 08 Sep, 2006 11:55 am 
Neconectat
1 avertisment

Locaţie: Pe Langa Quakeland
koote scrie:
salutare din braila ma numesc Sabin aka -<CS>-Str8Up iar pe colegul meu il cheama Bogdan aka -<CS>-SpeedyUP , dupa cum a spus si Tiger nu suntem niste dezertori ai vreunui clan ci initiatori ai unui "clan" cu nume colorate mai interesante decat cele de dinainte... prezentarile partiale au fost facute asteptam acum un raspuns ... salutari tot din braila :D

nice ... si de ce n-ati zis pana acum ca sunteti braileni? :)

Promovati ET-ul la prieteni/prietene , cine stie, poate ne inmultim :)

Sus 
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: Vin 08 Sep, 2006 2:37 pm 
Neconectat
Site Admin

Sa ne inmultim cu prietenele ?
Suna tentant ;)) count me in !

Sus 
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: Vin 08 Sep, 2006 5:24 pm 
Neconectat
Veteran

Wussie scrie:
Sa ne inmultim cu prietenele ?
Suna tentant ;)) count me in !

loooooooooooooooooooooooooooooool, am eu un prieten pentru tine Wussie :P

Ultima oară modificat de Tiger pe Joi 14 Sep, 2006 6:25 pm, modificat 1 dată în total.

Sus 
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: Mie 13 Sep, 2006 12:11 am 
Neconectat
Initiat

Locaţie: Bistrita
Ne pare rau ca trebuie sa pleci Tiger. Asta e, viata nu e intotdeauna placuta.

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: Joi 14 Sep, 2006 6:19 pm 
Neconectat
1 avertisment

Locaţie: Pe Langa Quakeland
[R.I.P] :twisted:

Sus 
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: Joi 14 Sep, 2006 6:25 pm 
Neconectat
Veteran

cine-a zis ca pleaca tiger ?

Sus 
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: Vin 27 Oct, 2006 6:31 pm 
Neconectat
Veteran

Azi am avut o discutie cu Filimon (aka ohkaFilimon) si ne-am inteles sa intre in clan. A promis ca va respecta regulamentu, este un jucator bun, stie stopwatch so welcome Filimon.

Asteptam sa fie trecut in lista membrilor clanului.

gl hf

Sus 
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: Dum 29 Oct, 2006 9:57 pm 
Neconectat
Initiat

Dupa tiger vin si eu :P ... am vb azi cu che si i-am spus despre clanul nQw... momentan raspunsul a fost unul pozitiv, l-am indrumat catre forum dar nu a putut sa creeze un cont sau ceva de genul... dupa ce se va rezolva problema si dupa ce va citi regulile urmeaza ca el sa decida daca este de acord cu ele si daca wussie e de acord cu el :D... aaa da si se pare ca si mr8 este un vecin de-al lui poate adera si dansul daca nu aveti ceva impotriva

Sus 

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul